کاست در نایلون و پاکت به چه معناست؟

کاست چیست

صنعت بسته بندی در طی این سال ها دچار تغییرات زیادی گردیده است. یکی از این تغییرات کاست دار کردن نایلون ها و پاکت ها می باشد. اما کاست چیست و چه تاثیری روی بسته بندی می گذارد؟ در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

نایلون کاست دار

کاست چیست؟

حتما تا به حال نایلون ها یا پاکت هایی را دیده اید که دارای یک بخش پهن در ته یا کنار خود هستند. این بخش که به منظور افزایش حجم بسته بندی به آن اضافه شده، کاست نام دارد. کاست در واقع صفحه ای است که صاف تا می شود، اما زمانی که وسایل داخل آن قرار می گیرد باز می شود. افزودن کاست به پاکت یا نایلون سبب می شود تا بسته بندی بدون افزایش ابعاد، حجم بیشتری را در خود جای دهد. این بسته بندی ها به دلیل داشتن کاست علاوه بر گنجایش بیشتر، قابلیت ایستادن هم دارند.

کاست نایلون

انواع کاست

با توجه به درخواست و نیاز مشتری می توان بسته بندی ها را در سه نوع ته کاست، بغل کاست و سه طرف کاست تولید نمود:

ته کاست: در این نوع بسته بندی، از کاست در بخش انتهایی نایلون یا پاکت استفاده می شود که باعث می شود از زیر بزرگ تر شود و فضای بیشتری در اختیار مشتری قرار بگیرد.

ته کاست

بغل کاست: اگر بخواهیم حجم بسته بندی را از سمت چپ و راست افزایش دهیم، کاست را باید در دو طرف آن تعبیه کنیم. با باز کردن بسته بندی بغل کاست دار، عرض آن از بدن زیاد می شود.

بغل کاست

سه طرف کاست: اگر نمونه مورد نظر علاوه بر کاست کف دارای کاست در بغل نیز باشد، به عنوان سه طرف کاست شناخته می شود. این نوع هم از بغل و هم از زیر کار باعث افزایش حجم می شود.

سه طرف کاست

انواع پاکت کاست دار

پاکت بسته بندی از جنس های متفاوت تهیه می گردد که امکان کاست دار کردن هر یک از آن ها وجود دارد:

پاکت کاغذی: پاکت های کاغذی در دو نوع کرافت و گلاسه موجود می باشند. پاکت کرافت از جنس کاغذهای کاهی رنگی به نام کاغذ کرافت تهیه می شوند. این پاکت ها را می توان جزو جذاب ترین پاکت های بسته بندی دانست که علت این جذابیت همان قدیمی و نوستالژی بودن آن ها است.

پاکت کرافت

از دیگر انواع پاکت های کاغذی، پاکت گلاسه می باشد که از کاغذ گلاسه تهیه و تولید می شود. سطح این نوع پاکت بسیار صاف و براق بوده و در رنگ بندی های جذاب موجود می باشد.

پاکت گلاسه

پاکت متالایز: بسته بندی متالایز یکی از لوکس ترین انواع پاکت های بسته بندی محسوب می شود. این پاکت درون خود دارای یک لایه فلزی آلومینیوم می باشد که سبب می شود بسیار براق به نظر بیاید. وجود این لایه باعث می شود تا این نوع از پاکت ها در برابر رطوبت و نور خورشید بسیار مقاوم باشند و از محتویات درون خود تا حد زیادی در برابر عوامل گفته شده محافظت کنند.

پاکت متالایز

پاکت پلاستیکی: از مواد اولیه پلی اتیلنی چند لایه تشکیل شده اند و در دو نوع شفاف و طرح دار موجود می باشند. پاکت بسته بندی شفاف به شما این امکان را می دهد که محصول خود را برای مشتری به نمایش بگذارید. اما پاکت های بسته بندی طرح دار پاکت هایی هستند که با طرح های مختلف تولید شده و دارای چاپ می باشند.

پاکت پلاستیکی

انواع نایلون کاست دار

تعبیه کاست روی نایلون در نوع های بسیار گوناگونی قابل تولید و اجرا است:

نایلون دسته رکابی: این نوع نایلون همان طور که از نامش مشخص است، دارای دسته ای به شکل زیرپوش های رکابی است که بیشتر به صورت شفاف برای سوپر مارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی، میوه و ترباره و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نایلون دسته رکابی

نایلون دسته موزی: در این مدل نایلون دسته آن روی خود بدنه برش خرده که به علت شکل خمیده و موز مانند دسته اش آن را به این نام می شناسند.

نایلون دسته موزی

نایلون دسته تقویت: این نوع دقیقا همان نایلون های دسته موزی است که پشت دسته آن برای افزایش مقاومت یک تک نایلون لمینت می شود.

نایلون دسته بند دار (دسته زنبیلی): نمونه های دسته بندی در ظاهر شبیه به زنبیل های خرید هستند، با این تفاوت که از جنس پلاستیک بوده و و دارای دسته ای پانچ شده در بیرون کار می باشند.

نایلون دسته بند دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس