بسته بندی ظرف یکبار مصرف

بسته بندی ظرف یکبار مصرف

وزین پلاست تولید و عرضه‌کننده انواع بسته بندی ظروف با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در ایران

برای مشاوره در زمینه چاپ پلاستیک و نایلون برای ظروف یکبار مصرف و تجزیه پذیر می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید:

تماس با ما

اهمیت بسته بندی ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف شامل کلیه ظروفی می باشند که از آن ها برای بسته بندی موقت مواد غذایی در مدت کوتاه استفاده می شود. امروزه استفاده از این ظروف در رستوران ها و در مراسم مختلف به دلیل صرفه جویی در زمان شستشو بسیار گسترش یافته و کاربردهای گسترده آن زندگی روزمره ما را راحت تر و ساده تر کرده است. از آن جایی که این ظروف به طور گسترده برای مواد غذایی استفاده می ‌شوند، بسته بندی بهداشتی ظروف یکبار مصرف به جهت رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زا بسیار حائز اهمیت می باشد. بسته بندی صحیح و با کیفیت علاوه بر بهداشتی نگه داشتن محصول، از رسیدن آسیب های مختلف و ورود آلودگی به داخل بسته به هنگام حمل و نقل جلوگیری می کند. از این رو تولیدکنندگان این ظروف اقدام به بسته بندی محصولات خود کرده و آن ها را به صورت پک شده روانه بازار می کنند.

بسته بندی دیس یکبار مصرف

سلفون بسته بندی ظروف یکبار مصرف

بسته بندی این اقلام با قرار دادن فیلم پلاستیکی در دستگاه بسته بندی ظروف یکبار مصرف انجام می پذیرد. معمولا سلفون رایج ترین لفافی است که به این منظور در دستگاه بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد. پوشش های سلفونی خود انواع مختلفی دارند. آن چه که برای بسته بندی ظروف یکبار مصرف مناسب و پرکاربرد است، سلفون CPP می باشد. سلفون CPP دارای یک بافت نرم، کششی و ارتجاعی بوده و از خواص مطلوبی برای بسته بندی برخوردار است. در صنعت معمولا این نوع سلفون به تنهایی به کار نمی رود و به جهت افزایش مقاومت به صورت لمینیت شده با OPP استفاده می شود. با این حال این لفاف برای بسته بندی اقلام سبک وزن مانند گل خشک یا ظروف یکبار مصرف بسیار ایده آل است. لازم به ذکر است که سلفون بسته بندی CPP به سه صورت شفاف، متالایز و صدفی در مجموعه صنعتی وزین پلاست قابل تولید می باشد.

بسته بندی قاشق یکبار مصرف

ویژگی های بسته بندی با سلفون سی پی پی

در ادامه برخی از ویژگی ها و خصوصیات این ماده که تاثیر زیادی در انتخاب این نوع بسته بندی دارد را بررسی می کنیم:

  • ظاهر شفاف و درخشان: یکی از دلایل استفاده از این نوع پلاستیک، شفافیت و درخشندگی بالای آن است که سبب بیشتر دیده شدن و افزایش میزان فروش محصولات شما می شود.
  • مقاومت و قابلیت دوخت پذیری بالا: در صنایع بسته بندی بعد از انجام دوخت، مرحله هواگیری است که با تخلیه هوای داخل بسته بندی اتفاق می افتد. در بسته بندی های نامناسب در هنگام هواگیری بسته بندی دچار مشکل از قسمت دوخت می شود. مواد سلفونی به علت مقاومت و دوخت پذیری بالا، در برابر مکش هوا برای ایجاد خلع در بسته بندی مقاومت بسیار خوبی دارند.
  • استقامت زیاد در برابر حرارت: در صنایع به علت وجود محیط گرم در کارخانه که به دلایل مختلفی مانند وجود دستگاه ها است، بهترین و اولین انتخاب سلفون می باشد. این ماده مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد.
  • قیمت بسیار مناسب بسته‌ بندی: سلفون CPP در مقایسه با سایر پلاستیک های بسته بندی از هزینه پایین و قیمت مناسبی برخوردار است.

بسته بندی ظروف یکبار مصرف

چاپ پلاستیک بسته بندی ظروف یکبار مصرف

اهمیت نگهداری و بسته بندی کالا کم تر از اهمیت کیفیت تولید آن نمی باشد. تجربه و آمارها نشان می دهند که بسته بندی محصولات اگر به بهترین شکل صورت گیرد مشتری را جذب می کند و باعث فروش بیشتر محصول می گردد. بنابراین برای رقابت در بازارهای داخلی و خارجی بسته بندی مناسب تاثیر بسزایی بر فروش دارد و در حقیقت بسته بندی مناسب و زیبا نقش یک فروشنده خاموش را خواهد داشت و به خوبی معرف برند شما خواهد بود. سلفون بسته بندی به جهت قابلیت چاپ بالایی که دارد پذیرای انواع روش های چاپ با کیفیت بالا می باشد و به وسیله آن می توان یک بسته بندی شیک، بهداشتی و مشتری پسند را برای محصولات یکبار مصرف تولید کرد. این نوع لفاف پلاستیکی ظروف یکبار مصرف مختلف را در اندازه های متفاوت در بسته بندی های زیبا و جذاب و با کم ترین ضایعات بسته بندی می کند.

بسته بندی ظرف یکبار مصرف

نمونه بسته بندی ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف انواع و اقسام مختلفی دارند؛ بشقاب، لیوان، کاسه، دیس، قاشق چنگال و… که گروه تولیدی وزین پلاست قادر به تولید لفاف های بسته بندی برای تمام انواع این ظروف با کیفیت بالا و قیمت پایین می باشد. در ادامه نمونه هایی از این نوع بسته را مشاهده می کنید.

بسته بندی قاشق پلاستیکی

بسته بندی لیوان یکبار مصرف

بسته بندی بشقاب یکبار مصرف

بسته بندی قاشق چنگال یکبار مصرف

بسته بندی لیوان پلاستیکی