انواع فیلم بسته بندی

تولیدکننده فیلم و لفاف بسته بندی

مشاوره رایگان در مورد لفاف و فیلم های بسته بندی: ۰۹۳۵۳۴۳۷۴۷۳

فیلم بسته بندی چیست؟

در سال ‌های اخیر صنعت بسته بندی به یک صنعت رو به رشد تبدیل شده است که نیاز به آن روز به روز بیشتر شده و اهمیت آن بیشتر احساس می ‌شود. این صنعت با ورود مواد اولیه پلاستیک و تولید فیلم های بسته بندی به عرصه بازار دچار تحول شد. فیلم بسته بندی یک لفاف پلاستیکی نازک است که برای محافظت از کالا در برابر عوامل آسیب رسان استفاده می شود. فیلم های پلاستیکی به دلیل دارا بودن مزایایی چون وزن سبک، دوام زیاد، ظاهر شکیل، تنوع بالا و قیمت مناسب در صنعت بسته بندی جایگاه بسیار بالایی دارند. این فیلم ها برای بسته بندی محصولات مختلف به کار برده می شوند و می توانند از سه جنبه از محصولات محافظت کنند که شامل مواد شیمیایی (گازها، رطوبت، نور)، بیولوژیکی (میکرو ارگانیسم ها، حشرات، حیوانات) و فیزیکی (برش، پارگی، سوراخ شدن) می باشد. علاوه بر حفاظت، این فیلم ها می توانند به برندینگ محصول از طریق چاپ اطلاعات محصول، نام برند و شعار تبلیغاتی کمک کنند.

فیلم بسته بندی

انواع فیلم بسته بندی

فیلم بسته بندی پلاستیکی انواع مختلفی دارد که در ادامه مطلب به معرفی انواع مدل‌ های آن خواهیم پرداخت و کاربرد هر کدام را بیشتر توضیح خواهیم داد.

فیلم پلی اتیلن (PE): پلی اتیلن یکی از ساده‌ ترین و ارزان ترین پلیمرها و فیلم های بسته بندی است. این ماده از طریق تکرار واحدهای سازنده مونومر اتیلن به دست می آید. این فیلم به سبب قابلیت مجاورت با مواد غذایی و دارویی، پر مصرف ترین فیلم در صنعت بسته بندی مواد غذایی و دارویی می باشد. فیلم پلی اتیلن دوخت پذیری و چاپ پذیری بالایی دارد و به صورت شفاف و رنگی تولید و استفاده می شود. این فیلم هم به صورت لمینت شده و هم به صورت تک لایه در بسته بندی محصولات متنوع استفاده می شود.

فیلم پلی اتیلن

فیلم پلی پروپیلن (PP): این فیلم ها با نام ترس یا ترسبافان هم شناخته می شوند و در دو نوع OPP و CPP تولید می گردند. فیلم OPP از مقاومت و چاپ پذیری بسیار بالایی برخوردار است و اغلب به عنوان لایه اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. در مقابل، فیلم CPP ضخامت کمتری داشته و بیشتر به عنوان یک لایه لمینتی مکمل محسوب می شود. لازم به ذکر است که هر دو عضو از خانواده فیلم های پلی پروپیلن قابلیت تولید به صورت شفاف، متالایز و صدفی را دارند.

فیلم پلی پروپیلن

فیلم پلی استر (BOPET): پلی اتیلن ترفتالات نام تجاری فیلم بسته بندی پلی استر است. استفاده از آن به دلیل خصوصیات منحصر به فردش در صنایع بسته بندی بسیار گسترده شده است. این فیلم قادر است تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد گرما و تا ۷۰- درجه سانتی گراد سرما را تحمل نماید. این خاصیت یکی از مزیت های آن نسبت به پلی اتیلن و پلی پروپیلن می باشد و سبب می گردد تا در کاربری هایی که با این دماها سر و کار دارند مناسب باشد.

فیلم پلی استر

فیلم پی وی سی (PVC): پلی وینیل کلراید یا پی وی سی برای تولید لیبل شیرینگ استفاده می شود که در اثر حرارت به دور محصول جمع می شود. فیلم پی وی سی دارای جنسی خشک با انعطاف پذیری کم است. شکل ارتقاء یافته پی وی سی که دارای جنسی نرم با انعطاف پذیری بالاتر و چاپ پذیری بهتر اما نازک تر است را با نام پلی الفین (POF) می شناسند.

لیبل شیرینگ

فیلم استرچ: در واقع فیلم استرچ یک غشای پلاستیکی نازک، کشسان و چسبنده است که برای بسته بندی و ایمن سازی محصولات به هنگام قرارگیری در انبار و یا ارسال به محل مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلم استرچ

فیلم شیرینگ: معمولا برای بسته بندی و پک کردن چندین قلم از اجناس یک شکل در کنار هم از فیلم شیرینگ استفاده می شود. خاصیت این فیلم که آن را از دیگر فیلم ها متمایز می سازد، خاصیت جمع شوندگی آن در برابر حرارت است. این لفاف پلاستیکی در اثر حرارت جمع شده و شکل کالای مورد نظر به خود می گیرد و به این ترتیب آن را در پوششی کیپ و جذب بسته بندی می نماید.

فیلم شیرینگ

وزین پلاست، تولیدکننده فیلم بسته بندی

مجموعه وزین پلاست به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان انواع لفاف پلاستیکی و فیلم بسته بندی در ایران همواره برای تولید محصولات متنوع و با کیفیت بالا برای مشتریان خود گام برداشته است. این مجموعه مفتخر است که علاوه بر تامین عمده نیاز بازار داخلی به فیلم های بسته بندی در زمره شرکت های مطرح در زمینه صادرات محصولات بسته بندی نیز بوده است. محصولات این شرکت در حوزه بسته بندی انعطاف پذیر، مجموعه متنوعی از فیلم های بسته بندی در صنایع گوناگون را شامل می شود؛ مانند فیلم های PE، BOPET، PVC، BOPP در انواع شفاف، مات، صدفی، متالایز و هم چنین انواع فیلم های شیرینگ و استرچ.

فیلم بسته بندی چاپدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس مستقیم