راهنمای خرید ضایعات نایلون

راهنمای خرید ضایعات نایلون

صبا افزایش جمعیت و افزایش استفاده از مواد پلاستیکی تولید ضایعات نایلون در کشور بسیار زیاد شده است. با این حال این مواد ضایعاتی در صنعت پلاستیک قابلیت استفاده مجدد دارند. ضایعات بی مصرف پلاستیک را می توان با قیمت ارزان خریداری کرد و به چرخه تولید بازگرداند و طی فرآیندهایی یک کالای قابل مصرف با ارزش افزوده بالا اراه کرد. اگر نیاز به اطلاعاتی در زمینه خرید ضایعات نایلون برای شروع فعالیت در حوزه بازیافت را دارید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 ضایعات نایلون چیست؟

ضایعات نایلون در واقع همان مواد پلاستیکی می‌ باشند که در محیط و طبیعت رها شده و باعث ایجاد آلودگی محیط زیست شده اند. این ضایعات جمع آوری و سپس به کارخانه‌ های بازیافت ارسال می گردند تا با دستگاه های مخصوص به کندر نایلون و گرانول تبدیل شوند. این محصولات سپس در سه درجه کیفی عرضه و به چرخه تولید باز می گردند.

انبار  ضایعات نایلون

انواع ضایعات نایلون

به طور کلی ضایعات نایلون به سه گروه ضایعات شهری، ضایعات صنعتی و ضایعات کشاورزی تقسیم بندی می شود.

ضایعات شهری: شامل انواع پلاستیک دسته دار، کیسه فریزر، کیسه زباله، سفره یکبار مصرف، دستکش پلاستیکی و… که در پسماندهای شهری وجود دارد و توسط مراکز موجود در شهرها جمع آوری می گردد.

ضایعات صنعتی: شامل مواردی هم چون نایلون های عریض صنعتی، نایلون های استرچ پالت بند و… که توسط کارخانجات تولید می شوند.

ضایعات کشاورزی: شامل نایلون های کشاورزی و گلخانه داری، مالچ پلاستیکی، نایلون های سیلاژ علوفه و… که در سطح مزارع و کشتزارها پراکنده می شوند.

نکات مهم در خرید ضایعات نایلون

_ یکی از مهم ترین مواردی که قبل از ورود به کسب و کار بازیافت پلاستیک وجود دارد این است که ما باید مشخص کنیم از کجا می خواهیم ضایعات را خریداری کنیم. نزدیک بودن کارگاه یا کارخانه بازیافت به منبع خرید بسیار حائز اهمیت است. دور بودن محل محل بازیافت از محل خرید ضایعات نایلون باعث می شود متحمل هزینه های زیادی برای حمل و نقل بار شوید که در نهایت از سود شما می کاهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از این که دستگاه های مورد نیاز را تهیه کنید، منابع تامین ضایعات خود را جستجو کنید.

 

_ حتی الامکان ضایعات مورد نیاز خود را به صورت پرس شده خریداری نمایید. به هم فشرده کردن و آسیاب پلاستیک می تواند با خرد کردن پلاستیک ها حجم فضای اشغال شده توسط ضایعات را کاهش دهد و حمل و نقل به کارخانجات بازیافت را آسان نماید. این در حالی است که ضایعات پلاستیک پرس و عدل بندی نشده بسیار پر حجم بوده و شما باید هزینه زیادی برای جابجایی آن بدهید.

به طور مثال، یک خاور می تواند نزدیک به پنج تن بار را حمل کند، اما اگر همین خاور با ضایعات پرس نشده پر شود شاید فقط بتواند یک تن بار را در خود جای دهد. بنابراین هزینه جابجایی به ازای هر کیلوگرم ضایعات مبلغ قابل توجهی می شود که منجر به کاهش سود شما می گردد.

 

_ همان طور که اشاره کردیم، ضایعات نایلونی در سه گروه شهری، صنعتی و کشاورزی یافت می شوند. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که شما قصد بازیافت چه نوع نایلونی را دارید. برای انتخاب نوع ضایعات در ابتدا می بایست فراوانی ضایعات در محل انجام پروژه را بررسی نمایید؛ یعنی ببینید کدام نوع از این ضایعات در اطراف محل بازیافت فراوان تر و سهل الوصول تر می باشد. این کار به شما کمک می کند تا مواد ضایعاتی را با قیمت پایین تری تهیه نمایید و بازار فروش خوبی هم داشته باشید.

 ضایعات نایلون

اهمیت بازیافت ضایعات نایلون

به طور کلی منظور از بازیافت بازگرداندن مجدد به چرخه تولید می باشد. یکی از اصلی ترین و مهم ترین بازیافت هایی که در دنیا و در کشور ما اهمیت شایانی دارد، صنعت بازیافت پلاستیک است. اما اهمیت و ضرورت بازیافت ضایعات پلاستیکی چیست؟

زباله های پلاستیکی رها شده در طبیعت یک خطر جدی برای موجودات زنده هستند. از طرفی، نابودسازی زباله های پلاستیکی نیز مشکلات مخصوص به خود را دارد. برای مثال، تجزیه زباله از طریق دفن کردن آن صدها سال زمان می برد. سوزاندن زباله های نایلونی هم گازهای سمی تولید می کند که برای سلامت انسان و دیگر جانداران مضر است. از این رو لازم است که زباله های نایلونی جع آوری و بازیافت شوند تا تولید نایلون های جدید تا حد امکان کاهش یابد.

همان طور که می دانید، پلاستیک های نایلونی از مواد نفنی تولید می شوند. در نتیجه با بازیافت نایلون نه تنها محیط زیست و جانداران آن را نجات می دهیم، بلکه در مصرف منابع طبیعی مانند نفت و سوخت هم صرفه جویی خواهیم کرد.

گرانول نایلون

سوالات متداول

  1. از کجا ضایعات را تهیه کنیم؟ برای تهیه ضایعات می توانید به گاراژها و یا مراکز جمع آوری پسماندهای شهری مراجعه نمایید و یا خط سیر ضایعات اطراف خود و یا محل تجمع را پیگیری نمایید. به طور کلی، بسته به زمینه ای که در آن فعالیت می کنید (شهری، صنعتی، کشاورزی) می توانید محل خرید ضایعات را شناسایی نمایید.
  2. چگونه بهترین تامین کنندگان ضایعات نایلون را پیدا کنیم؟ با تماس با مجموعه وزین پلاست می توانید به راحتی با تعداد زیادی تامین کننده ضایعات نایلون به صورت مستقیم و بدون واسطه ارتباط برقرار کنید.
  3. ضایعات را به صورت زنده بخریم یا آسیاب شده؟ حمل و نقل ضایعات پلاستیک به دلیل حجیم بودن برای بسیار هزینه بر است. لذا سعی کنید آن را یا به صورت پرس و یا به صورت آسیاب شده بخرید تا هزینه های حمل و نقل کمتر شود.
  4. خریدار ضایعات نایلون کیست؟ افرادی که در زمینه بازیافت مواد پلاستیکی فعالیت می کنند جزو خریداران ضایعات نایلون هستند.

3 دیدگاه در “راهنمای خرید ضایعات نایلون

  1. فتح الله می گوید:

    بآسلام مقدار ۱۵۰ک سلفون زخیم بسته بندی درسایزهای مختلف ۲۰/۳۰یا۴۸/۶۰موجوده زخامت سلفون ۰۱۵میباشد.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس