بسته بندی انواع تنقلات

بسته بندی تنقلات

وزین پلاست تولید و عرضه‌کننده انواع بسته بندی چیپس، پفک و تخمه با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در ایران

برای مشاوره در زمینه چاپ پلاستیک بسته بندی تنقلات غذایی می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید:

تماس با ما

انواع بسته بندی مناسب تنقلات غذایی

مسئله ای که در بسته بندی مواد غذایی از جمله تنقلات باید به آن توجه شود، بسته بندی مناسب است. بهترین بسته بندی برای تنقلات باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • از مواد اولیه بهداشتی، مرغوب و درجه یک تولید شده باشد.
  • از محصول در برابر نور، رطوبت، هوا، گرما و سایر عوامل محیطی محافظت نماید.
  • ظاهر جذاب داشته باشد تا مشتری را تحت تاثیر قرار دهد.
  • شامل اطلاعاتی در مورد محصول باشد.
  • قیمت مناسب داشته باشد تا هزینه نهایی محصول زیاد نشود.

بسته بندی چیپس خارجی

لفاف های سلفونی با داشتن تمامی این شرایط، یکی از ایده آل ترین متریال هایی هستند که می توانند به منظور بسته بندی تنقلات مورد استفاده قرار بگیرند. این لفاف ها در بازار با نام سلفون ترس نیز شناخته می شوند و در سه نوع شفاف، متالایز و صدفی با بهترین کیفیت در کارخانجات وزین پلاست تولید می شوند. هر یک از انواع سلفون ترس خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و متناسب با نوع محصول مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به برخی از تنقلاتی که با لفاف های سلفونی بسته می شوند اشاره می کنیم.

رول سلفون صدفی و متالایز

بسته بندی چیپس و پفک

فیلم های سلفونی در حالت عادی شفاف هستند. با اضافه کردن پودر فلز آلومینیوم به سلفون شفاف، نوعی فیلم نقره ای رنگ به نام سلفون متالایز تولید خواهد شد. وقتی فیلم های پلیمری را متالیزه می کنیم، خواص ایزولاسیون آن ها بسیار بیشتر افزایش پیدا می کند. این به آن معناست که قدرت محافظت آن ها از محصول در برابر محیط بیشتر می شود. اگر به بسته بندی چیپس و پفک دقت کنید خواهید دید که قسمت بیرونی آن دارای چاپ و قسمت درونی آن که با ماده غذایی برخورد دارد، بدون چاپ و نقره ای رنگ می باشد. این نوع بسته بندی همان سلفون متالایز است که متداول ترین ماده مورد استفاده در بسته بندی چیپس و پفک می باشد. مهم ترین ویژگی بسته بندی های متالایز این است که از واکنش شیمیایی هوا با مواد غذایی جلوگیری می کند و هم چنین مانع برخورد نور به داخل بسته بندی می شود. بنابراین چنان چه شما تولیدکننده تنقلات خشک مانند چیپس، پفک، پاپ کرن و… هستید که تابش نور خورشید بر شکل و حالت آن ها تاثیر گذاشته و منجر به فساد زودرس آن ها می شود، بسته بندی متالایز بهترین گزینه برای ارائه محصول شماست.

بسته بندی متالایز چیپس

بسته بندی متالایز پفک

بسته بندی لواشک

لواشک یک خوراکی آسیب پذیر است و باید در شرایط مناسبی نگهداری گردد. لواشک باید کاملا آکبند بوده و امکان نفوذ هوا و یا رطوبت به فضای داخلی بسته بندی آن امکان پذیر نباشد. هم چنین افزایش دما ممکن است با تاثیر منفی بر روی کیفیت لواشک همراه باشد. برای این که لواشک طی چند ماه کیفیت اولیه خود را حفظ نماید، باید شرایط بسته بندی اولیه مناسبی بر روی آن اعمال گردد. از انواع بسته بندی لواشک می توان به لواشک های خانگی یا فله ای اشاره کرد که به صورت ورقه ای و با روکش نایلونی عرضه می گردند. این بسته بندی ها اغلب چاپ هم بر رویشان صورت نمی گیرد و به صورت ساده و شفاف وارد بازار می شوند. لواشک هم چنین به صورت صنعتی و کارخانه ای هم تولید می شود که از انواع آن می توان به لواشک پذیرایی، ورقه ای، رولی، چوبی و… اشاره کرد. در تولیدات صنعتی اغلب نیاز به دو نوع بسته بندی با پلاستیک است که نوع اول آن بسته بندی مادر برای بسته بندی کل است و دومی بسته بندی های تکی که خود لواشک را درون آن قرار می دهند. در این محصولات، پوشش بیرونی از جنس سلفون شفاف یا متالایز به صورت چاپ شده می باشد تا بسته بندی محصول زیباتر باشد.

نایلون لواشک ورقه ای

بسته بندی لواشک

لواشک پذیرایی

لواشک چوبی

بسته بندی تخمه

به طور کلی برای بسته بندی تخمه دو نوع پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد: سلفون بسته بندی تخمه برای مصارف شخصی یا فروشگاهی که از نوع شفاف و بدون چاپ است، و سلفون بسته بندی تخمه برای کارخانجات تولیدی که از نوع چاپ دار می باشد. یکی از ویژگی های مهم در بسته بندی تخمه، استحکام و مقاومت لفاف پلاستیکی است. محصولاتی مثل تخمه به دلیل داشتن زوایای نوک تیز، باعث ایجاد پارگی و آسیب دیدن بسته ‌بندی می ‌شوند. لذا لفاف بسته‌ بندی باید از لحاظ ضربه‌ پذیری اشیاء نوک تیز از سمت داخل بسته‌ بندی مقاوم باشد.

تخمه چی توز

تخمه سنجابک

نمونه بسته بندی تنقلات 

در ادامه تصاویری از بسته بندی انواع تنقلات در پک های سلفونی را برای شما آماده کرده ایم.

بسته بندی تخمه آفتابگردان

بسته بندی فانتزی لواشک

بسته بندی پفک خارجی

بسته بندی پاستیل

طراحی جلد پفک