بسته بندی خشکبار

بسته بندی خشکبار

وزین پلاست تولید و عرضه‌کننده انواع بسته بندی آجیل و خشکبار با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در ایران

برای مشاوره در زمینه چاپ بسته بندی خشکبار می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید:

تماس با ما

انواع بسته بندی آجیل و خشکبار

به منظور بسته بندی آجیل و خشکبار از مواد مختلف نظیر کاغذ، پلاستیک، فلز یا شیشه استفاده می شود. در این میان، لفاف های پلیمری یکی از مناسب ترین متریال ها برای این کار هستند. این لفاف ها در انواع و اقسام مختلفی موجود می باشند که مجموعه وزین پلاست قادر به تولید تمام انواع آن هاست:

سلفون: بسته بندی خشکبار با سلفون معمولا به صورت دو لایه از OPP لمینیت با CPP ساخته می شود. این پک ها را می توان در انواع شفاف، متالایز، چاپ دار و یا چاپ دار با پنجره شفاف تولید کرد که اغلب نوع پنجره دار به دلیل امکان مشاهده کیفیت محصول مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد. از ویژگی های لفاف سلفونی می ‌توان به توانایی کنترل نفوذپذیری رطوبت، اکسیژن و نور خورشید اشاره‌ کرد. این بسته‌ بندی هم چنین در مقابل پارگی مقاوم است، ارزان و با کیفیت است، از مواد مضر و سمی در تولید آن استفاده نشده‌ و در آخر، برای جلب نظر مشتری دارای سطحی شفاف و درخشان می باشد. بسته ‌بندی خشکبار با سلفون به حفظ و نگهداری این محصول در برابر گرما، آلودگی، رطوبت و هم چنین بالا بردن زمان ماندگاری آن کمک می کند.

آجیل مانی

وکیوم: برای بسته بندی خشکبار به صورت وکیوم شده از دستگاه بسته بندی وکیوم استفاده می شود. این دستگاه دارای یک محفظه می باشد که محصول بعد از ریخته شدن درون کیسه های نایلونی مخصوص داخل کابین قرار گرفته و با مکش ایجاد شده هوای درون کیسه خارج می گردد و به صورت وکیوم شده در می آید. بسته بندی با پلاستیک وکیوم برای نگهداری طولانی مدت محصولات می باشد و به صورت دو طرف شفاف یا یک طرف شفاف یک طرف متالایز تولید می گردد.

پسته وکیوم شده

پاکت: خشکبار ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ بالایی در ﺑﺮاﺑﺮ رﻃﻮﺑﺖ و ﺣﺸﺮات دارد. هم چنین نفوذ نور و هوا به داخل ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪی آن باعث فساد سریع تر محصول می‌ گردد. لذا ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪی آجیل و خشکبار ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺤﮑﻢ و ﻧﻔﻮذﻧﺎﭘﺬﯾﺮ ﺑﺎﺷﺪ. پاکت بسته بندی باعث جلوگیری از نفوذ هوا و نور به داخل بسته بندی و تعویق زمان فساد می ‌شود. پاکت هم چنین موجب افزایش ماندگاری خشکبار و حبوبات و حفظ عطر و طعم آن می گردد. از جمله قابلیت های پاکت بسته بندی خشکبار عبارتند از: امکان اضافه کردن زیپ کیپ، دسته، کاست و پنجره که تمامی این موارد استفاده از آن را راحت تر می کند.

پاکت متالایز خشکبار

پاکت شفاف خشکبار

پاکت کرافت خشکبار

چاپ سلفون بسته بندی خشکبار

پس از انتخاب متریال مورد نظر، لازم است تا طرح و نقش روی بسته بندی انتخاب شود. رنگ و نقش در طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار بر میزان فروش آن بسیار تاثیر می گذارد. رنگ هایی که در طراحی بسته بندی آجیل و خشکبار استفاده می شود باید با محصول مطابقت داشته باشد. بیشتر طرح هایی که بر روی بسته بندی این محصولات استفاده می شود از رنگ هایی است که از طبیعت الهام گرفته شده که شاخص ترین آن ها رنگ قرمز و سبز است. اما یک طراح حرفه ای علاوه بر رعایت این نکته که از رنگ های طبیعت استفاده کند، باید سعی کند که طرح و رنگ انتخابی تکراری یا کپی شده نباشد تا بتواند توجه مشتریان را جلب کند. یک بسته بندی خوب باید به گونه ای باشد که حتی زمانی که مخاطب قصد خرید ندارد به دلیل زیبایی که در بسته بندی دیده می شود، تشویق شود که خرید نماید. دست یابی به این مهم تنها از طریق یک طراحی حرفه ای در کنار یک چاپ با کیفیت میسر خواهد بود.

بسته بندی متالایز آجیل

نمونه بسته بندی خشکبار

در تصاویر زیر نمونه هایی از آجیل و خشکبار بسته بندی شده در لفاف های پلاستیکی را مشاهده می کنید.

زیپ کیپ بادام درختی

بسته بندی آجیل هندی

بسته بندی فندق

پاکت کاست دار بادام درختی

پسته تک نفره

بسته بندی صادراتی آجیل و خشکبار

از آن جایی که آجیل و خشکبار به عنوان کالاهای صادراتی و یکی از سوغات کشورمان محسوب می شوند، طراحی و نوع بسته بندی آن ها بسیار مهم بوده و باید بدان توجه ویژه ای داشت. بسته بندی آجیل و خشکبار صادراتی می بایست از طراحی منحصرد به فردی برخوردار باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی برای بسته بندی مواد غذایی وارداتی استانداردهای بالایی را در نظر می گیرند و تولیدکنندگان می بایست علاوه بر کیفیت محصولات خود، پک های کالاهایشان نیز از جذابیت خوبی برخوردار باشد تا بتواند مثل یک استند حرفه ای تبلیغاتی عمل کند. پاکت بسته بندی یکی از گزینه های انتخابی برای این محصولات می باشد. این پک ها در انواع شفاف، متالایز و کرافت موجود بوده و از آن جایی که قابلیت چاپ بالاتری نسبت به سایر بسته بندی ها دارند توانسته اند طرفداران بیشتری را به خود اختصاص دهند. درج طرح و رنگ مورد نظر بر روی این گونه پک ها بسیار عالی بوده و شکل ظاهری خوبی را به محصول می دهد که زیبایی و جذابیت یکی از فاکتورهای مهم برای صادرات می باشد. درج چاپ طرح اختصاصی بر روی این نوع جنس از بسته بندی، برجسته سازی حروف، طلا کوب دار کردن نوشته و دیگر خدمات چاپ از مواردی هستند که همگی آن ها با هم در کم تر بسته بندی هایی اعمال پذیرند.

پاکت بسته بندی آجیل

بسته بندی فانتزی خشکبار

بسته بندی عمده انواع آجیل و خشکبار

یکی از مدل های فروش آجیل و خشکبار، فروش این جنس به صورت فله ای یا همان کیلویی می باشد. از آن جایی که در فروش عمده وزن های بالایی از این محصولات داخل نایلون بسته بندی می شود، لازم است تا بسته بندی مربوطه تحمل وزن محصول را داشته باشد. لذا به این منظور می توان از نایلون خیاری استفاده کرد که دارای ضخامت و مقاومت بالایی بوده و بهترین متربال بسته بندی جهت پک کردن محصولات فله ای می باشد.

نایلون آجیل فله