بسته بندی سبزی

بسته بندی سبزیجات

وزین پلاست تولید و عرضه‌کننده انواع بسته بندی نایلونی و سلفونی سبزی بصورت عمده و جزئی با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در ایران

برای مشاوره در زمینه چاپ وکیوم سبزی می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید:

تماس با ما

انواع بسته بندی سبزیجات

به طور کلی، برای بسته بندی سبزیجات با لفاف های پلاستیکی سه روش متداول وجود دارد:

بسته بندی وکیوم سبزیجات: دستگاه بسته بندی وکیوم با استفاده از پمپ مخصوص هوای داخل کیسه های پلاستیکی را تخلیه نموده و گازهای نگهدارنده را به داخل آن تزریق می نماید که به میزان چشمگیری در افزایش عمر ماندگاری میوه و سبزیجات تاثیرگذار می باشد. بسته بندی با پلاستیک وکیوم می تواند سبزیجات را تازه نگه دارد، از خراب شدن سبزیجات جلوگیری کرده و رنگ، عطر، طعم و ارزش غذایی آن ها را برای مدت طولانی حفظ کند.

وکیوم سبزیجات

بسته بندی سبزیجات پیلوپک یا بالشتی (دو سر دوخت): دستگاه بسته بندی پیلوپک به صورت اتوماتیک کیسه های بالشتکی شکل نایلونی را تولید کرده و به وسیله دستگاه تاریخ زن روی آن تاریخ تولید را چاپ می کند. در این روش بسته بندی مواد غذایی با سرعت بالا و بسیار سریع انجام می شود. مقاومت و استحکام کافی باعث شده تا این روش یک شیوه خوب برای بسته بندی انواع سبزیجات محسوب شود.

بسته بندی سبزیجات پیلوپک

بسته بندی پاکتی: پاکت بسته بندی سبزیجات معمولا در انواع متالایز و صدفی به صورت کاست دار موجود هستند. این پاکت ها علاوه بر زیبایی، یک بسته بندی چندلایه و چند منظوره هستند که از محصول به طور کامل محافظت کرده و حمل و نقل آن را آسان می کنند.

پاکت بسته بندی سبزی قرمه

بسته بندی سبزیجات تازه

تازه نگه داشتن سبزیجات می تواند مقداری مشکل باشد، اما اغلب بسته بندی پلاستیکی می تواند این کار را آسان تر کند. رطوبت سبزی ‌ها و صیفی جات تازه زیاد است و همین امر سبب می‌ شود که نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری داشته باشند. باید توجه کرد که این محصولات پس از چیدمان تا زمانی که به دست مصرف‌ کننده برسند، از کیفیتشان کم نشود و رطوبتشان را از دست ندهند. به همین منظور نیاز به یک بسته بندی خاص دارند. یکی از بهترین روش های بسته بندی سبزیجات برای جلوگیری از تبخیر آب بافت های سبزی، استفاده از کیسه های نایلونی و سلفونی می باشد چرا که بسته بندی پلاستیکی باعث کند شدن تبخیر می شود.

بسته بندی سبزیجات تازه

استفاده از پی وی سی استرچ نیز یکی دیگر از روش های نگهداری سبزیجات و صیفی جات تازه است. سلفون استرچ ایمنی محصول از زمان چیدمان تا حمل ‌و ‌نقل و رسیدن به دست مصرف کننده حفظ می کند، موجب افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت محصول می شود و میزان ضایعات را کاهش می دهد.

قارچ بسته بندی

بسته بندی سبزیجات خشک

برای پک کردن سبزیجات خشک راه های زیادی وجود دارد. استفاده از پاکت زیپدار، پاکت دو سر دوخت و پلاستیک وکیوم، از روش های متداول بسته بندی سبزیجات و صیفی جات خشک شده هستند. از آن جایی که هیچ نوع هوایی به درون محتوای این بسته بندی ها راه پیدا نمی کند، کیفیت محصول و خواص آن از جمله بو، رنگ و طعم کاملا محفوظ می ماند.

سبزی خشک بسته بندی

گوجه خشک وکیوم

پاکت متالایز شوید خشک

بسته بندی سبزی سرخ شده

پس از خرد کردن سبزی می توان آن را تحویل مشتری داد و یا این که بنا به درخواست مشتری عمل تفت دادن و پختن را نیز روی سبزی انجام داد. پس از تفت دادن سبزیجات، نوبت به بسته بندی کردن آن ها می رسد. این بسته بندی می تواند به اشکال مختلف مانند ریختن در ظروف یک بار مصرف، پرس کردن دهانه آن ها و چسباندن برچسب نام و نشانی تولیدکننده آن باشد. روش رایج دیگر، استفاده از نایلون زیپ کیپ است. ارزانی، سهولت بسته بندی و نمایان بودن محصول از مزایای کیسه های زیپ کیپ است. هم چنین این کیسه ها مانند ظروف یکبار مصرف شکننده نیستند و به وسیله آن ها می توان محصول را سالم به دست مشتری رساند.

بسته بندی سبزی سرخ شده

بسته بندی سبزی منجمد

برای بسته بندی سبزیجات منجمد در منزل می توان از کیسه فریزر و یا کیسه زیپ کیپ استفاده کرد. مزیتی که زیپ کیپ نسبت به کیسه فریزر دارد این است که می توان به اندازه مورد نیاز در هر وعده سبزی را از آن خارج کرد و باقیمانده آن را برای مصرف در وعده های بعد داخل زیپ کیپ نگهداری کرد.

زیپ کیپ ذرت

در بسته بندی های صنعتی و کارخانه ای، اغلب از سلفون صدفی یا سلفون متالایز به شکل پاکت یا کیسه استفاده می شود. این بسته بندی ها مناسب نگهداری سبزیجات معطر منجمد و یا صیفی جات فریز شده شامل نخود فرنگی، لوبیا سبز، ذرت و… می باشد.

نخود فرنگی منجمد