دستگاه تولید سفره یکبار مصرف

فروش دستگاه تولید سفره یکبار مصرف


  • ساخت دستگاه‌های تولید، و چاپ سفره یک بار مصرف
  • واردات انواع دستگاه با کیفیت عالی از چین
  • طرح توجیهی و راهنمایی در امر تولید سفره پلاستیکی توسط وزین پلاست

برای راهنمایی و دریافت توضیحات با ما تماس بگیرید:

تماس با ما همه دستگاه‌ها

سفره یکبار مصرف جزو کالاهایی است که در هر مجلسی از آن استفاده می شود و مصرف بسیار بالایی دارد.

تولید سفره یکبار مصرف یکی از کسب و کارهای پرسود و‌ با ریسک کم است و به همین علت متقاضیان زیادی دارد.

طبیعتاً راه اندازی خط تولید سفره یکبار مصرف همانند بسیاری از تولیدات نیازمند دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص است. اگر می خواهید یک تولیدکننده موفق در زمینه ساخت سفره یکبار مصرف باشید باید بهترین دستگاه های تولید سفره یکبار مصرف را خریداری کنید.

 

دستگاه مورد نیاز برای تولید سفره یکبار مصرف

یکی از مهم ترین هزینه هایی که خط تولید سفره یکبار مصرف دارد، خرید دستگاه های آن می باشد. مجموعه خط تولید سفره یکبار مصرف شامل چند دستگاه است که وجود همه آن ها ضروری می باشد. دستگاه های مورد نیاز شامل:

دستگاه تولید: این دستگاه وظیفه تولید طاقه یا رول سفره یکبار مصرف خام یعنی بدون چاپ و پرفراژ را بر عهده دارد.

مواد اولیه گرانول پلاستیک به عنوان مواد ورودی این بخش وارد سیستم می شوند و در نهایت به صورت طاقه سفره یکبار مصرف از آن خارج می شوند. دستگاه های ABA را می توان مناسب ترین دستگاه جهت تولید سفره یکبار مصرف دانست.

دستگاه تولید سفره نایلونی

در این دستگاه ها دو عدد سیلندر و ماردون وجود دارد که یکی از آن ها لایه وسط سفره را تشکیل می دهد. به این ترتیب با افزودن کربنات به فرمولاسیون مواد می توان سفره هایی براق، مقاوم و با قیمت رقابتی تولید نمود.

دستگاه جرقه گیر: در طی فرآیند تولید، سفره های یک بار مصرف حاوی بار الکتریکی می شوند که برای خلاصی از بار الکتریکی و افزایش کیفیت سفره، از دستگاه جرقه گیر استفاده می شود.

این دستگاه سبب حذف بار اضافی سفره شده و کیفیت آن را بهبود بخشیده و سفره را آماده برای مرحله چاپ می نماید. عملیات جرقه گیری سبب چسبیدن رنگ به نایلون در مرحله چاپ شده و از پاک شدن آن جلوگیری به عمل می آورد.

دستگاه چاپ: بعد از تهیه رول سفره یک بار مصرف و گرفتن بار الکتریسته ساکن در آن، این رول آماده برای عملیات چاپ می باشد.

این دستگاه قادر است طرح مورد نظر را به صورت تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ روی سفره چاپ کند. در نهایت خروجی این قسمت طاقه سفره ای است که طرح مورد نظر شما روی آن چاپ شده است.

چاپ سفره یکبار مصرف

دستگاه پرفراژ: بعد از این که طاقه سفره یکبار مصرف با طرح دلخواه چاپ خورد، نوبت به پرفراژ آن می رسد که به منظور ایجاد خط برش در اندازه های یک سان مورد نیاز می باشد.

عملیات پرفراژ کردن سفره آخرین مرحله عملیات تولید می باشد که با رول شدن سفره یک بار مصرف در متراژ دلخواه صورت می گیرد. کارکرد این دستگاه اغلب به صورت نیمه اتوماتیک است و به یک اپراتور جهت کار با دستگاه نیاز است.

دستگاه بسته بندی: رول های آماده شده در نهایت وارد مرحله بسته بندی می شوند تا محصول را به ‌دست مصرف کننده برسانند.

این مرحله معمولا به صورت دستی و توسط اپراتور صورت می پذیرد. رول ها می توانند به صورت شیرینگ بسته بندی شوند و یا در لفاف های OPP به شکل پیلوپک بسته بندی شده و سپس در داخل کارتن قرار بگیرند.

 

فرآیند تولید سفره یکبار مصرف پلاستیکی

خط تولید سفره یکبار مصرف

فرآیند تولید سفره پلاستیکی یکبار مصرف در چندین مرحله انجام می شود که در ادامه آن را مرحله به مرحله آورده ایم:

  1. در مرحله اول مواد اولیه وارد میکسر شده و با یکدیگر مخلوط می شوند. سپس مواد مخلوط شده به قیف دستگاه تولید منتقل شده و ذوب می شوند.
  2. در مرحله دوم مواد ذوب شده توسط ماردون به سمت جلو حرکت نموده و به شکل یک حباب از دستگاه خارج می شوند. حباب تولید شده تا ارتفاع تقریبا ۴ متری به سمت برج دستگاه حرکت می نماید و سپس به صورت یک طاقه به سمت پایین بر می گردد.
  3. در مرحله سوم طاقه از دستگاه جرقه گیر عبور داده می شود تا بدین طریق بارهای الکتریکی از روی سفره حذف شده و فرآیند چاپ آسان تر شود.
  4. در مرحله چهارم توسط دستگاه‌ های موجود در این قسمت، سفره‌ های یکبار مصرف به صورت یک لایه و یا دولایه تولید می‌ گردند.
  5. در مرحله پنجم سفره از دستگاه چاپ عبور نموده و اشکال مورد نظر بر روی آن چاپ می گردد.
  6. در مرحله ششم خط پرفراز جهت جداسازی آسان سفره‌ ها درج می ‌گردد و در نهایت سفره‌ های یکبار مصرف آماده بسته‌ بندی هستند.
  7. پس از بسته بندی سفره، ضایعات به دست آمده در فرآیند تولید توسط دستگاه کندر و پمپ باد جمع آوری شده و به خط تولید بازگردانده می شوند تا مجدد از آن ها استفاده شود.

 

انواع سفره یکبار مصرف

سفره یکبار مصرف روی میز

سفره های یکبار مصرف به طور کلی در سه نوع کربنات دار (نایلکسی)، شفاف (نایلونی و سلفونی) و کاغذی تولید می شوند که از نظر مواد اولیه و شیوه تولید تفاوت های جزئی با هم دارند:

سفره یکبار مصرف نایلکسی: در تولید سفره نایلکسی مواد اولیه نایلکس به همراه کربنات کلسیم با هم ترکیب می شوند و پس از ترکیب به قسمت قیف دستگاه انتقال پیدا کرده و درآن جا تبدیل به رول سفره خام می شود.

سفره نایلکسی به علت وجود کربنات نسبت به انواع نایلونی دارای مقاومت و استحکام بیشتری داشته و براق تر می باشد.

سفره یکبار مصرف نایلونی و سلفونی: روند تولید سفره نایلونی را پیش تر در قسمت قبل شرح دادیم. اما نکته ای که در این سفره ها مورد بحث می باشد این است که سفره سلفونی از براقیت بیشتری نسبت به سفره نایلونی برخوردار است و از نظر قیمتی نیز متفاوت هستند.

سفره یکبار مصرف کاغذی: فرآیند تولید سفره کاغذی کاملا با سفره های دیگر متفاوت است. در تولید سفره کاغذی در ابتدا رول کاغذ بر روی دستگاه بسته شده و پس از عبور از دستگاه، نایلون به صورت مذاب روی کاغذ ریخته می شود.

 در واقع دستگاه تولید سفره یکبار مصرف کاغذی، لایه ای از پلاستیک را بر روی تیشو که نوعی کاغذ شبیه به دستمال کاغذی است اکسترود می کند. سفره های کاغذی به علت لمینیت نایلونی که دارند در برابر نشتی مایعات مقاوم هستند.

نمونه تولیدی دستگاه‌های سفره یک بار مصرف