خدمات وزین پلاست


نایلون Polyethylene سبک

گروه تولیدی وزین پلاست تولید کننده نایلون Polyethylene سبک

نایلون گونه‌ای از گرمانرم است که از مواد نرم ساخته شده است.نخستین کاربری‌های تجاری از نایلون در ساختن برس مسواک (۱۹۳۸) و جوراب زنانه (۱۹۴۰) بود.این مواد از واحدهای تکرارشونده که با پیوند پپتاید (یا پیوند شیمیاییآمید) به یکدیگر پیوند یافته‌اند، تشکیل شده و نوعی پلی امید است.نایلون نخستین پلیمر ترکیبی موفق در بازرگانی است.

هدف از ساخت نایلون آن بود که چون در دوران جنگ جهانی دوم، ابریشم کمیاب شده بود، نایلون جایگزین ترکیبی ابریشم شود و بتوان چیزهایی را که با ابریشم ساخته می‌شد با این ماده ساخت. این ماده در آن دوران در ساخت برخی وسایل نظامی چون چتر نجات، جلقه توپ‌خانه ضد هوایی و تایرهای بسیاری از انواع خودروهای نظامی بکار رفت.

وقتی هیچ شاخه ای در مولکول وجود نداشته باشد آن را پلی اتیلن خطی (HDPE) می نامند. پلی اتیلن خطی سخت تر از پلی اتیلن شاخه ای است اما پلی اتیلن شاخه ای آسانتر و ارزانتر ساخته می شود. ریخت و شکل این پلیمر بسیار کریستالی شکل است. پلی اتیلن خطی محصول نرمالی با وزن مولکولی 200000 - 500000 است که آن را تحت فشار و دماهای نسبتا پائین پلیمریزه می کنند. چگالی آن بین 941/0 تا 965/0 است و آن را بیشتر به وسیله فرآیند مشکلی که پلیمریزاسیون زیگلر ناتا نامیده می شود، تهیه می کنند.

پلی اتیلنی نیز وجود دارد که چگالی آن مابین چگالی این دو پلیمر است یعنی در محدوده 926/0 تا 940/0 و آن را پلی اتیلن نیمه سنگین یا متوسط می نامند.


نایلکس Polyethylene

گروه تولیدی وزین پلاست تولید کننده نایلکس Polyethylene

کیسه های تولیدی با HDPE تحت وزن های بالا تغییر شکل نمی دهد و این عامل باعث ازدیاد مصرف این پلمیر در صنعت بسته بندی گردیده است .

کیسه پلی اتیلنی که مجموعه گسترده ای از کیسه های با ضخامت های متوسط تا ضخیم را در بر گرفته و عمدتا جهت مصارف بسته بندی خاص (صنایع شیمیایی، کشاورزی و...) استفاده می شود. پلی‌اتیلن کاربرد فراوانی در تولید انواع لوازم پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی دارد. از LDPE در تولید ظروف پلاستیکی سبک و همچنین کیسه‌ های پلاستیکی استفاده می‌شود.

HDPE در تولید ظروف شیر و مایعات و انواع وسایل پلاستیکی آشپزخانه کاربرد دارد. در تولید لوله‌های پلاستیکی اتصالات لوله‌کشی معمولا از MDPE استفاده می‌کنند.

LLDPE بدلیل بالا بودن میزان انعطاف‌پذیری در تهیه انواع وسایل پلاستیکی انعطاف‌ پذیر مانند لوله‌هایی با قابلیت خم شدن کاربرد دارد. اخیرا پژوهش‌های فراوانی در تولید پلی اتیلن‌هایی با زنجیر بلند و دارای شاخه‌های کوتاه انجام شده است. این پلی اتیلن‌ها در اصل HDPE با تعدادی شاخه‌های جانبی هستند. این پلی اتیلن‌ها ترکیبی، استحکام HDPE و انعطاف‌پذیری LDPE را دارند.


سلفون Polypropylene

گروه تولیدی وزین پلاست تولید کننده سلفون Polypropylene

کیسه ی سلفون دردمای محیط در حالت شیشه ای خود بوده و لذا رفتاری شکننده و مستحکم از خود نشان میدهند . از طرفی دمای ذوب بالاتر این فیلم نسبت به نایلون و نایلکس ، عده ای از کابردهای آن در محدوده های بالایی دما را افزایش داده است . در یک نگاه کلی باید گفت هریک از کیسه های نایلون ، نایلکس و سلفون کاربردهای مخصوص خود را داشته و هیچکدام نمیتواند جای دیگری را پرکند.

پلی پروپیلن (Poly propylene) یکی از پر کاربردترین پلیمرها می باشد ، از جمله شاخصه هایی که به شناسایی این پلیمر در بین سایر نمونه ها کمک می نماید ، عدم خراش پذیری سطح آن با ناخن و نیز مقاومت آن در برابر خرد شدن است ، هر چند در اثر وارد شدن نیروی بیش از حد سفیدک میزند .

PP (پلی پروپیلن) به عنوان یک افزودنی برای بهبود شفافیت استفاده می شود. PP در دماهای پایین تر شکننده می شود که برای رفع این مشکلآن را با HDPE لمینیت می کنند.PP کاربردهای محدودی دارد،مثلا چسب. هزینه تولیدش پایین است، چگالی کم و فرآیند آسانتر از PE مقاومتش در برابر جریان سرد بهتر است و در دمای بالا تغییر شکل آن نیز کمتر است.

سختی و استحکام کششی و سختی سطح خوبی دارد. مقاومتش در برابر نور UV کم بوده لذا برای محصولاتی که در برابر UV قرار می گیرد بازدارنده UV نیاز دارد . PP در شرایط یکسان از PE اقتصادی تر است و مزیتش این است که نقطه نرمی بالاتری دارد، لذا در ساخت بطری هایی که با مواد داغ پر می شوند یا در معرض حرارت قرار می گیرند استفاده می شود .


بدون محدودیت در چاپ، تولید، دوخت و تیراژ

گروه صنعتی وزین پلاست در بخش چاپ نيز از توانمندي بي نظير و بسيار بالا برخوردار بوده و امكان چاپ فلكسو (تا هشت رنگ) ، هليو (چند رنگ ، چاپ تصویر ) ، سلندر مرکزی ( چند رنگ و چاپ تصویر ) و چاپ سيلك را براي خدمات چاپ با كيفيت تدارك ديده است .

در بخش دوخت گروه صنعتی وزین پلاست با وجود ماشین های پرسرعت كه امكان نصب انواع دسته های كیسه ای را دارند ، نیاز مشتری بدون پاسخ نمی ماند. تنوع در بخش دوخت و دسته گذاری برروی محصول چنان زیاد است كه مشتری با هر نیازی قطعاً پاسخی رضایت بخش دریافت خواهد نمود.

چاپ سیلك و فلکسو از معتبرترین شیوه های گرافیك قرن حاضر محسوب می شود زیرا توانایی های خاصی كه در چاپ سیلك و فلکسو موجود است در سایر چاپ ها وجود ندارد .چاپ فلکسو گونه‌ای از چاپ‌های برجسته است که در آن کلیشه لاستیکی حاوی طرح مستقیما با جنس چاپ شونده در تماس است.چاپ فلکسو عموما برای چاپ بر روی سطوح نایلونی کاربرد دارد.فلکسو چاپی است که بیشتر در خدمت بسته بندی کالا قرار دارد. این نوع چاپ که در زمرهٔ چاپ‌های برجسته قرار دارد قابلیت چاپ بر روی فیلم، پلاستیک، سلفون، کاغذ و مقوا را دارا است و به هنگام چاپ بر روی کارتن‌های پلاستیکی، سلفون یا هر صفحهٔ شفاف دیگر می تواند سطوح را به صورت موضعی و بر حسب نیاز بامرکب ‌سفید ‌پوشش‌دهد.