مقالات

تاریخچه تولید نایلون

تاریخچه تولید نایلون

نایلون نوعی بسپار (پلیمر) ترکیبی و پلی آمید می‌باشد که اویلین بار در نهم اسفند 1313 یا 28 فوریه 1395 توسط والاس کارترز در مرکز پژوهش دوپونت تولید شد.نایلون یکی از پر کاربرد ترین پلیمر هاست
ادامه مطلب
index

ساختار نایلون

نایلون از پلی آمید ساخته شده است که یک ماده ابریشم مانند از نظر نازکی است که برای اولین بار در مسواک استفاده می شود. درمسواک مورد استفاده قرار گرفت زیرا قوی، سخت و مقاوم در برابر آب است.
ادامه مطلب

تفاوت نایلون و نایلکس

تفاوت نایلون و نایلكس در ظاهر این است كه نایلون شفاف و براق و نرم است ولی نایلكس خشك و مات
ادامه مطلب
نایلون شیرینگ

شیرینگ

پوشش نايلوني كه دور كارتن قرار مي گيرد و باعث نگهداري بهتر آن مي شود
ادامه مطلب
نایلون شفاف

نایلون شفاف و ویژگی های آن

یکی از ویژگی های مواد نایلونی کدر بودن ظاهر آن نسبت به سایر مواد همانند سلفون و … می باشد . به طور کل مواد LDPE که پایه اصلی تشکیل دهند نایلون ها می باشد.
ادامه مطاب

سلفون و ویژگی های آن

سلفون لایه نازک از نایلون است که برروی کاغذ و مقوا کشیده می شود تا هم باعث استحکام و هم باعث زیبایی شود سلفون ها در انواع مات ، براق ، مخملی ، متالایز ، شنی تولید می شوند
ادامه مطلب
نایلون عریض

نایلون عریض -نایلون کشاورزی

نایلون کشاورزی که به نام نایلون عریض نیز معروف میباشدد در انواع مختلفی همچون یک، دو و چند لایه تولید میگردد و هر اندازه که ضخامت آنها بالاتر میرود کیفیت آنها نیز افزایش می یابد.
ادامه مطلب
نایلون حباب دار

نایلون حباب دار

نایلون حباب دار به نوعی نایلون شفاف و ضربه گیر میباشد و به این علت که از حباب های پر از هوا بر سطحش تشکیل شده است.قدرت ضربه گیری مناسبی نیز دارد به همین جهت هم از آن برای بسته بندی و نگهداری کردن کلاهایی که خاصیت شکنندگی دارند استفاده میشود.
ادامه مطلب
سلفون

فیلم استرچ

نایلون استرچ پالت پوششی است که به صورت رول و فیلم در ماشین استرچ کش قرار می گیرد و دارای ویژگی هایی همچون کشش، چسبندگی و شفافیت است و برای بسته بندی محصولاتی که روی پالت قرار می گیرند استفاده می شود.
ادامه مطلب
keshavarzi

کاربرد پلاستیک در کشاورزی

در سال های اخیر، استفاده از پلاستیک در کشاورزی به کشاورزان کمک کرده است تا تولید محصولات زراعی خود را افزایش داده، کیفیت آن را بهبود بخشیده و اثرات زیست محیطی فعالیت هایشان را کاهش دهند. نه تنها پلاستیک این امکان را فراهم می کند که سبزیجات و میوه ها در هر فصلی کشت گردند.
ادامه مطلب
NAILON

چاپ روی نایلون

چاپ نایلون، یکی از روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه بیش از پیش رشد و گسترش یافته است. چاپ نایلون به عنوان یک محصول مفید، به صرفه و کاربردی برای بسته بندی محصولات به شمار می رود. استفاده از نایلون برای مصارف غذایی، تجاری و صنعتی به امری رایج بدل گشته است
ادامه مطلب

نایلون بسته بندی

نایلون بسته بندی یک محافظ است که سلامت کالای شما را از تولید تا مصرف تضمین می کند. علاوه بر این اطلاعاتی که خریدار هنگام خرید نیاز دارد، روی آن درج می شود و در واقع پلی میان مصرف کننده و تولید کننده ست.
ادامه مطلب
انواع چاپ نایلون

انواع چاپ نایلون

یکی از روش های تبلیغاتی می باشد که امروزه بیش از پیش رشد و گسترش یافته است. چاپ نایلون به عنوان یک محصول مفید، به صرفه و کاربردی برای بسته بندی محصولات به شمار می رود.
ادامه مطلب
کاربرد نایلون شیرینگ

کاربرد شیرینگ در صنایع

نایلون های محافظ مانند نایلون شیرینگ و نایلون حبابدار در حال حاضر در سراسر جهان کاربرد دارند.
ادامه مطلب
نایلون دسته رکابی

نایلون دسته رکابی

نایلون دسته رکابی یکی از انواع نایلون های پرمصرف محسوب شده که با استفاده از مواد پلیمری تولید می شود و برای حمل و قرار دادن محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
ادامه مطلب

پلاستیک در زندگی روزمره

پلاستیک به دسته‌ای از مواد مصنوعی و یا نیمه مصنوعی گویند که از فرایند بسپارش یا پلیمریزاسیون بدست می‌آیند. پلاستیک‌ها دسته‌ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند. پلاستیک‌ها را می‌توان به شکل‌های مختلف درآورد.
ادامه مطلب
بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی

بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی

بسته بندی های پلاستیکی در زندگی همه ما وجود دارد. زباله‌های پلاستیکی در دریاهای جهان به مشکلی بزرگ برای محیط زیست تبدیل شده است. آلودگی عمومی و سراسری اقیانوس‌ها به وسیله پلاستیک گرچه به راحتی به چشم نمی‌آید اما مشکل بسیار بزرگی ست
ادامه مطلب