بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی

بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی
بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی

بسته بندی های پلاستیکی در زندگی همه ما وجود دارد.
زباله‌های پلاستیکی در دریاهای جهان به مشکلی بزرگ برای محیط زیست تبدیل شده است. آلودگی عمومی و سراسری اقیانوس‌ها به وسیله پلاستیک گرچه به راحتی به چشم نمی‌آید اما مشکل بسیار بزرگی ست. اخیرا کارشناسان تخمین زده اند که حدود پنج درصد تمام مواد مصنوعی‌ ای که انسان ‌ها در دنیا تولید می‌کنند سرانجام به عنوان زباله وارد دریا می‌شود. کیسه های پلاستیکی بین 100 تا 500 سال در محیط باقی مانند به همین دلیل کوچکترین زباله پلاستیکی در محیط زیست می تواند اثرات جبران پذیری داشته باشد. در این مقاله در مورد بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی صحبت خواهیم کرد.
بسته بندی پلاستیکی به دلیل چگالی کمتری که دارد، جایگزین قوطی های فلزی و شیشه ای شده است. علاوه بر آن شفاف بودن و مشخص بودن محصول باعث می شود که برای مشتری جذابیت داشته باشد اما اثرات مخرب آن چندین برابر سایر بسته بندی هاست اما این بسته بندی ها مشکلات زیادی هم برای سلامت انسان ها و هم برای محیط زیست ایجاد می کنند.

ضرر بسته بندی پلاستیکی

طبق نتایج به دست آمده از تحقیق و بررسی روی تعداد زیادی از خانم ها، بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی باعث نازایی در زنان می شود. بر اساس این گزارش، مصرف برخی غذاها در بسته بندی پلاستیکی روی سلامت زنان تاثیر اساسی دارد و نازایی، یائسگی زودرس و آسیب های احتمالی به بدن را در پی دارد.بسته بندی پلاستیکی برای محیط زیست هم آسیب های زیادی دارد و تعداد زیادی از پرندگان به دلیل گیر افتادن داخل کیسه های پلاستیکی، دیگر نمی توانند پرواز کنند یا به دلیل پایه نفتی بودن، بعد از وارد شدن به آب و خاک مواد شیمیایی به آن وارد می کنند.

بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *